Cinsel işlev bozuklukları tüm toplumları ve buna bağlı olarak bireyleri etkileyen yaygın sorunların başında gelir. Cinsel danışmanlık ile çözüm arama süreci sorunların mahremiyet boyutundan dolayı genellikle düşüktür. Bir çok çift -çözümü çok basit olan problemlerde bile- yardım talebi oluşturamadığı için yaşamının sonuna kadar bu sorunlarla yaşayabilmektedir.

PADEM’de Cinsel Danışmanlık Hizmetine Bakış:

Cinsel sorunların çözümünde en önemli faktör problemin varlığını kabul etmektir. Bununla beraber problemin mutlaka bir nedene bağlı olduğunu bilmekte yarar vardır. Sorunun kaynağı konusunda kendini suçlayıcı tutum ve tavırlar içinde olmak çözüm sürecini olumsuz etkiler.

Cinsel problemlerin temelinde yatan iki temel unsur yer alır. Bunlardan biri fizyolojik diğeri psikolojiktir. Padem’de psikolojik etkenlere bağlı olarak yaşanan cinsel problemlerin tedavisi yapılandırılmış bir terapi programı olarak devam eder.

Padem’de cinsel problemleri tespit etmek amacıyla geçerlilik güvenilirlik çalışmaları yapılmış ölçekler kullanılır. Bu ölçekler ailelerin, çocuk ve ergenlerin objektif değerlendirilmesinde kullandığımız ölçüm araçlarıdır. Bu ölçüm araçlarının yanında ailenin dinamikleri, bireylerin yaşadıkları cinsel problemlerle ilgili çeşitli veriler elde edilir.  Sorunların tespiti ve çözüm uygun çözümlerin üretilebilmesi için bireylerin verdiği küçük bilgiler de terapi sürecinin düzgün şekillendirilebilmesi için hayati bir öneme sahiptir.

Zaman zaman vajinismus, erken boşalma vb. cinsel problemlere bağlı olarak, aile ve çift ilişkileri olumsuz yönde etkilenmekte, birey ya da bireylerde yaşadıkları cinsel problemlerin etkisiyle birçok alt dinamik zarar görmektedir. Bu amaçla Padem’de cinsel danışmanlık hizmeti gerekli görülen durumlarda aile danışmanlığı ve bireysel danışmanlık hizmeti ile birlikte eşzamanlı yürütülmektedir. Burada amaç cinsel problemlere bağlı olarak oluşan bireysel ve aile problemleri varsa bu problemlere sağlıklı bir şekilde müdahale edilmesini olanaklı kılmaktır.

Hemen hemen yaşanan tüm cinsel işlev bozukluklarının temelinde yanlış bilgilendirme ve psikolojik nedenler yatar. Çözümü kolaydır ve yeniden öğrenme süreci ile kısa zamanda çözümlenir.

CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN İÇİN TIKLAYIN

Uzmanlarımız Cinsel İşlev Problemlerine yönelik olarak danışan kabul etmektedir. Randevu almak için aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz…

Aile Danışmanlığı İçin Tıklayınız

Bireysel Danışmanlık İçin Tıklayınız

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı İçin Tıklayınız.

RANDEVU FORMU